אודותינו

ד”ר ברכה קליין תאיר

אני נחשבת ליועצת ארגונית בכירה וייחודית, למרצה מעוררת, למנחה מאתגרת ולמאמנת שמאירה.
הרקע שלי: דוקטור לחינוך והתנהגות ארגונית, עם נגיעות בפילוסופיית המדעים ובאנתרופולוגיה, מאוניברסיטת SF וברקלי. התיזה לדוקטורט שלי נחשבה בזמנו ועדיין גם היום, לפורצת דרך:   Autopoietic Organizations . פוסט דוקטורט בתחום החשיבה היצירתית מאוניברסיטת באפלו.
לימדתי באוניברסיטת ת”א, בן גוריון, לידס ובמכון הטכנולוגי בחולון.
הקמתי וניהלתי 4 מכוני ייעוץ והדרכה: PTS,  טאנטאלוס, אהיה, ארגניה. כל אחד מהם שיקף תכלית ייחודית, רמת ידע אחרת, גישה וטכנולוגיה שונות.
המומחיות שלי:  ליצור הפרשי פוטנציאל שמאיצים תנועה עוצמתית אל עבר הקומה ה-100.
המקצוע שלי:  פיתוח מערכות אוטופואטיות (self-creation). במקצוע הפורמלי אני יועצת ארגונית.
התהליך הייחודי והעוצמתי אותו אני מפעילה בכל התוכניות והפלטפורמות: עוצמת מחשבה > ממגנטת "דלק" ממרחבי הפוטנציאל האינסופי > מטעינה את מחולל המוח ומגבירה את מהירות סיבובו > התאים מוטענים > צופני ארכיבים נפתחים > מנגנון החשיבה נכנס לפעולה > המודעות מנתחת, מפרקת ויוצרת הבנה עמוקה וקריסטלית, מחשבה עוצמתית יותר, וחוזר חלילה. כך אנחנו מצליחים לקלף את עלי הכותרת ולחשוף את מהותנו העשירה.
עד כה כתבתי 8 ספרים שפורשים גופי ידע שונים שחקרתי, חוויתי, למדתי במשך 50 השנים האחרונות ברחבי העולם. הם מציגים גישות ייחודיות לצמיחה, התחדשות והשתנות (שינוי צורה), לפיתוח ארגוני מחר עוצמתיים, לפיתוח מנהיגות בשלוש: ceo – cco – coo, לפיתוח מרחבי שותפות ביחסים בכלל ובעבודת צוותים בפרט.

"המוח: הוראות שימוש”, בהוצאת צ’ריקובר, 1999 , ספר המציג תרגילים ותהליכים יצירתיים לפיתוח חשיבה פורצת דרך.

המנהיג שמאפשר לאלף פרחים לפרוח”, בהוצאת ידיעות אחרונות, 2002, ספר המתאר את התפתחותו של דור חדש של אנשים המעזים לקחת את הגה חייהם חזרה לידיהם, ולנהל אנשים כמנהיגים משרתים.

באתי ואמרתי אני אהבה”, בהוצאת אסטרולוג, 2006, ספר המתאר מנהיגות אור אוניברסאלית אישית עוצמתית.

ארגוני המחר החדשים", בהוצאת אור עם, 2010, ספר המתאר את הארגונים העתידיים כארגונים עוצמתיים, משפיעים, שמחים, הרמוניים ומצליחים, לאור שינוי המציאות והתוכנית לאבולוציה.

מרעיון מוצלח לעסק מצליח” – פרק על “אני יוצר משמע אני קיים”, בחסות המרכז למצוינות עסקית, 2011 .

"Tomorrow s New Organizations “, בהוצאת קונטנטו, 2013, הגרסה המעודכנת של הספר בעברית, להפצה בעולם.

האם דגים בים צמאים?” בהוצאת קונטנטו, 2015, ספר שמציג גישה וטכנולוגיה חדשניות לטיפוס אל עבר הקומה ה 100- שהיא התכלית הקיומית שלנו ופסגת ההצלחה שלנו.

"מסלול המראה לקומה המאה – לגלות את הלא ייאמן", בהוצאת צמרת, 2018, מתאר באופן סיסטמתי ומתומצת את המהפך הנדרש כתוצאה מהצורך שלנו לגלות “יבשה” חדשה, אופקים נעלמים, את הסוד: נדרש מהפך בחשיבה ממוח מיקרו, למוח מאקרו. כלומר, נדרש להגדיל את עוצמת התודעה, את עוצמת המחשבה, את עוצמת מחולל המוח/מנגנון החשיבה…נדרש מהפך בתנועה מאופקית: זחילה, הליכה, ריצה, לאנכית: גלישה, צלילה וטיפוס…נדרש מהפך  בעוצמת מהות.

"לזרוע דעת – מפתח לחוכמה מתהווה", בהוצאת ארגמן, 2019. הספר מאגד בתוכו את כל התכנים המשמעותיים מכל שבעת הספרים שלי בתוספת ידע חדש ומדויק יותר. אני מזמינה את הקוראים להתייחס אל טקסט הספר כאל שדה שעליהם לחרוש בו תלמים ולזרוע זרעים עד שיפרחו.  מי שייקח ברצינות את הגישה הזאת, יתחיל לשרת את התכלית הקיומית שלנו שהיא השגת מהות האור שאנחנו אשר בכוללות הרוחנית, מתוך מודעות, בינה והיגיון ולא מתוך דחף אינסטינקטיבי או רצון טוב (אלה שייכים לקטגוריית עבודה).

הצטרף לקהילה